Występowanie znaków parkinsonowskich i związana z nimi śmiertelność we wspólnotowej populacji osób starszych ad 6

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Hoehn i Yahr13 podali, że wśród osób ocenianych w specjalistycznej klinice ryzyko zgonu związanego z parkinsonizmem było około trzykrotnie większe niż w populacji ogólnej w tym samym wieku, rasy i płci, a ryzyko zgonu było większe wśród tych osób. z objawami parkinsonizmu innymi niż drżenie. W trzech badaniach, w których zidentyfikowano osoby z parkinsonizmem lub chorobą Parkinsona z rejestrów medycznych, zgłoszono, że ryzyko zgonu było między 1,6 a 2,6 razy większe niż w grupie kontrolnej.12,16,17 Wśród osób z chorobą Parkinsona, upośledzonym chodem i postawą, ocenianych za pomocą skali Webstera , 34 wiązały się ze zwiększoną śmiertelnością.17 Wcześniejsze badania osób z chorobą Parkinsona, które zgłosiły się do lekarza, sugerują, że takie osoby są bardziej narażone na śmierć z powodu chorób układu oddechowego, 17 chorób niedokrwiennych serca, 16 i chorób naczyniowych mózgu 16, ale są mniej zagrożone śmiercią z powodu raka13. nie wykazują żadnych różnic w bezpośrednich lub podstawowych przyczynach zgonu na świadectwach zgonu między osobami z parkinsonizmem a osobami bez niego.
Dwie cechy metodologiczne naszego badania zwiększają wiarygodność wyników. Wszystkie osoby ze zdefiniowanej geograficznie społeczności mogłyby być brane pod uwagę przy uczestnictwie, a rzeczywiste wskaźniki uczestnictwa i kontynuacji były wysokie. Oceniliśmy objawy parkinsonowskie w ramach uporządkowanego ogólnego badania neurologicznego i wykorzystaliśmy określone kombinacje znaków parkinsonowskich do udokumentowania obecności każdej kategorii znaków i zdefiniowania parkinsonizmu. Chociaż rzadko stosuje się go do parkinsonizmu, to podejście zostało z powodzeniem zastosowane w innych przewlekłych stanach neurologicznych (np. Upośledzenie funkcji poznawczych) i jest ogólnie uważane za bardziej precyzyjne niż globalne wrażenia kliniczne.35-37 W innych badaniach kryteria ustalania obecność lub brak kategorii parkinsonizmu i parkinsonizmu często nie były określone. Badania, które opierają się na przeglądach dokumentacji medycznej w celu określenia obecności lub braku parkinsonizmu, mogą niedoszacować rozpowszechnienia i przeszacować śmiertelność, ponieważ osoby z łagodnym parkinsonizmem mogą nie szukać pomocy medycznej lub ich lekarze mogą nie zdiagnozować swojego parkinsonizmu.
Nasze badanie miało kilka ograniczeń. Parkinsonizm może wynikać z szeregu zaburzeń, które mają wspólne cechy kliniczne.31,38 Nasz projekt badania nie pozwolił na odróżnienie choroby Parkinsona od innych stanów powodujących parkinsonizm. Niektóre z parkinsonizmu, które znaleźliśmy, prawdopodobnie reprezentują łagodną, subkliniczną chorobę Parkinsona. [32] Naszym odkryciem jest stwierdzenie, że drenaż spoczynkowy miał najniższą szacowaną częstość występowania 12 objawów parkinsonowskich; niektórzy badacze sugerują, że obecność drżenia spoczynkowego jest najdokładniejszym objawem choroby Parkinsona.39,40
Badanie motoryczne nie odpowiadało bezpośrednio skalom stosowanym do ilościowego oznaczenia czynności motorycznej w chorobie Parkinsona. 41.42 Niektóre istotne objawy parkinsonizmu nie zostały jednoznacznie ocenione. Upośledzenie odruchowe, a nie zaburzenie chodu, jest obecnie stosowane w badaniach nad parkinsonizmem, ponieważ zaburzenie chodu może wiązać się z wieloma stanami innymi niż parkinsonizm, szczególnie wśród osób starszych.43,44 Kilka linii rozumowania wspiera kategorię znaków zaburzeń chodu jako część zespołu parkinsonizmu: elementy w badaniu neurologicznym wybrano tak, aby odzwierciedlały parkinsonizm, analiza czynnikowa sugerowała, że zaburzenie chodu było silnie związane z bradykinezją (dane nieukazane), a regresja logistyczna wykazała, że zaburzenia chodu były silnie związane z każdym innym zaburzeniem zarejestruj kategorie.
Badaliśmy związek z późniejszą śmiertelnością parkinsonizmu tylko przy ocenie stanu wyjściowego
[więcej w: norfloksacyna, nicienie objawy u człowieka, feksofenadyna ]

Tags: , ,

No Responses to “Występowanie znaków parkinsonowskich i związana z nimi śmiertelność we wspólnotowej populacji osób starszych ad 6”

 1. Nessie Says:

  Od jakiegoś czasu mam wysokie ciśnienie 

 2. Natasza Says:

  [..] Cytowany fragment: Klinika stomatologiczna[...]

 3. Kajetan Says:

  Badaja badaja i nic

 4. Fast Draw Says:

  [..] Cytowany fragment: lipoliza iniekcyjna warszawa[...]

 5. Electric Player Says:

  Zapisałam mamę i zobaczymy jak będzie

 6. Shadow Chaser Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Badania USG ciąży Warszawa[...]

 7. Gabriela Says:

  Sama chodziłam z czymś takim

Powiązane tematy z artykułem: feksofenadyna nicienie objawy u człowieka norfloksacyna