Wolność religijna a zdrowie kobiet – postępowanie sądowe w sprawie antykoncepcji

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Eksperci ds. Polityki zdrowotnej powszechnie zgadzają się, że opieka zdrowotna nie powinna być jedynie opieką zdrowotną; raczej powinna aktywnie zapobiegać chorobom i zachować dobre samopoczucie. Nic więc dziwnego, że ustawa o przystępnej cenie (ACA) zawiera cały rozdział poświęcony prewencji i zdrowiu publicznemu. ACA poprawia także prywatne i publiczne ubezpieczenie opieki prewencyjnej. Jednak jeden wymóg opieki profilaktycznej spowodował wielki ból głowy dla administracji Obamy. Rzeczywiście sprowokowało to zarzuty, że administracja prowadzi wojnę z religią . ACA wymaga prywatnych ubezpieczycieli i grupowych planów zdrowotnych (z wyjątkiem planów grandfathered , zdefiniowanych jako istniejące w momencie, gdy ACA stała się prawem i nie zmieniły się znacząco) w celu objęcia usług prewencyjnych bez podziału kosztów przez rejestrujących. Ten przepis nie wymienia objętych usług, zamiast odwoływać się do zaleceń innych agencji federalnych zajmujących się profilaktyką. Wymaga to w szczególności objęcia opieką prewencyjną i usługami diagnostycznymi dla kobiet przewidzianych w kompleksowych wytycznych wspieranych przez Administrację ds. Zasobów Zdrowia i Usług (HRSA).
Na prośbę HRSA, Instytut Medycyny (IOM) zidentyfikował prewencyjne usługi dla kobiet, które powinny zostać objęte. W dniu sierpnia 2011 r. HRSA opublikowała wytyczne na podstawie zaleceń IOM. Wśród usług, które muszą znaleźć się w planach ochrony zdrowia i ubezpieczycieli, znajdują się wszystkie metody antykoncepcyjne zatwierdzone przez Agencję Żywności i Leków . Pokrycie musi być dostępne na lata planowe rozpoczynające się po sierpnia 2012 r.
Wymóg ubezpieczenia antykoncepcji nie jest radykalną innowacją. Dwadzieścia osiem państw wymaga obecnie ubezpieczycieli (z pewnymi wyjątkami) w celu objęcia ochroną antykoncepcyjną.2 Komisja ds. Równych Szans Zatrudnienia również uznała, że ochrona antykoncepcji jest wymagana przez Ustawę o dyskryminacji ciążowej, chociaż sądy federalne doszły do sprzecznych wniosków w tej kwestii. Jednak antykoncepcja jest uważana za poważny grzech przez kościół rzymskokatolicki, a wiele organizacji protestanckich sprzeciwia się porannym po antykoncepcji i urządzeniom domacicznym, które uważają za środki poronne.
W ostatecznych zasadach i wytycznych wydanych w lutym 2012 r. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (DHHS) uznał te obawy. Po pierwsze, zwolniono z przestrzegania wymogu antykoncepcji pracodawcy religijni , zdefiniowanego jako obejmujące kościoły i inne organizacje non-profit, które istnieją dla wpajania wiary i przede wszystkim służą i zatrudniają zwolenników danej religii. Po drugie, nałożyło moratorium do sierpnia 2013 r. Na stosowanie wymogu wobec organizacji religijnych – organizacji non-profit, takich jak uniwersytety, szpitale lub organizacje charytatywne prowadzone przez grupy religijne, które nie ograniczają populacji, którą obsługują i zatrudniają dla zwolenników do ich religii. W marcu DHHS opublikował wstępne powiadomienie o proponowanych przepisach, zobowiązując się do znalezienia podejścia, które zapewniłoby pracownikom organizacji religijnych (i studentom uniwersytetów religijnych) dostęp do antykoncepcji bez konieczności płacenia za nie przez organizacje religijne
[przypisy: feksofenadyna, norfloksacyna, jaskółcze ziele sok ]

Tags: , ,

No Responses to “Wolność religijna a zdrowie kobiet – postępowanie sądowe w sprawie antykoncepcji”

 1. Oskar Says:

  Takie badanie od 10 lat robia

 2. Jakub Says:

  [..] Cytowany fragment: plan treningowy na masę[...]

 3. Patryk Says:

  Ból podbrzusza i swędzenie odbytu

 4. Junkyard Dog Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do zabiegi spa[...]

 5. Disco Potato Says:

  Chcialoby sie w to wierzyc

Powiązane tematy z artykułem: feksofenadyna jaskółcze ziele sok norfloksacyna