Wolność religijna a zdrowie kobiet – postępowanie sądowe w sprawie antykoncepcji ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Takie organizacje mogą na przykład zostać zwolnione z płacenia za ubezpieczenie antykoncepcyjne, a ubezpieczyciele oferujący plany grupowe obejmują środki antykoncepcyjne wykorzystujące zaoszczędzone przez nich oszczędności, nie pokrywające nieplanowanych ciąż. Takie podejście było nie do przyjęcia dla organizacji, które sprzeciwiają się antykoncepcji. Przeciwko polityce antykoncepcji zgłoszono 40 pozwów federalnych.3 Większość została złożona przez organizacje religijne, które nie kwalifikują się do wyjątku religijno-pracowniczego. Liczba została jednak złożona przez firmy nastawione na zysk, których właściciele mają osobiste zastrzeżenia religijne wobec antykoncepcji. Gubernatorzy siedmiu stanów dołączyli do jednego procesu wspierającego religijnych powoda organizacji.
Chociaż roszczenia w tych procesach są zasadniczo oparte na prawie do wolności religijnej zapisanym w Pierwszej Poprawce, nie są to głównie roszczenia konstytucyjne. Sąd Najwyższy zdecydował ponad dwie dekady temu, że Pierwsza Poprawka nie zabrania neutralnego prawa o ogólnym zastosowaniu , które obciąża religijne postępowanie.4 Spór dotyczy przede wszystkim ustawy o przywracaniu wolności religijnej, przyjętej przez Kongres w odpowiedzi na ta decyzja Sądu Najwyższego. Ustawa ta zabrania rządowi federalnemu zasadniczego obciążania swobodnego korzystania z religii, chyba że stwierdzi, że wymóg leży w interesie interesu rządu i jest najmniej restrykcyjnym środkiem wspierania tego interesu.5
Do chwili obecnej, sądy okręgowe wydały decyzje w 11 przypadkach (patrz sprawy sądowe w sprawach federalnych kwestionujące mandat usług prewencyjnych ustawy o przystępnej cenie), z większą ilością decyzji co tydzień. Sądy zostały odrzucone jako przedwczesne roszczenia wniesione przez organizacje religijne w 6 sprawach. Organizacje te są nadal chronione przez moratorium i dlatego nie doznały jeszcze szkody. Ponieważ DHHS jeszcze nie zdecydował, w jaki sposób ma poradzić sobie z kwestią organizacji religijnej, spór tych organizacji z agencją nie jest jeszcze na czasie. Mogą powrócić do sądu, gdy DHHS ogłosi swoją ostateczną zasadę, jeśli nie zostaną spełnione. Jeden sąd orzekł jednak, że organizacje religijne już zostały zranione przez regułę i mogą pozwać.
Sprawy wniesione przez świeckich pracodawców są bardziej problematyczne. Sądy rejonowe w trzech z tych spraw wydały tymczasowe zarządzenie zabraniające rządowi federalnemu zmuszania pracodawcy do przestrzegania wymogu antykoncepcji, podczas gdy sąd rozpatruje sprawę. Jeden inny sąd odrzucił sprawę laickiego pracodawcy w sprawie merytorycznej, chociaż jego decyzja została zawieszona przez federalny sąd apelacyjny. Inny sąd zaprzeczył wstępnemu nakazowi, uznając, że nie jest prawdopodobne, aby pracodawca odniósł sukces w swoim roszczeniu prawnym.
Jedną z kwestii w sprawach świeckich pracodawców jest to, czy prywatna, świecka korporacja może mieć chronione przekonania religijne. Sąd Najwyższy orzekł, że korporacje są chronione postanowieniami Ustawy Pierwszej Poprawki o wolności słowa, ale korporacje nie są chronione przez inne przepisy konstytucyjne, takie jak Piąte Prawo do Przeciwdziałania Samoobrony. W jednej z spraw dotyczących antykoncepcji sąd orzekł, że świecka korporacja nastawiona na zysk nie może posiadać wiary religijnej
[podobne: zespół moebiusa, helimed katowice, płaskostopie leczenie u dorosłych ]

Tags: , ,

No Responses to “Wolność religijna a zdrowie kobiet – postępowanie sądowe w sprawie antykoncepcji ad”

 1. Alex Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu mlm[...]

 2. Jokers Grin Says:

  Nie da się lekceważyć nietolerancji bo boli brzuch

 3. Old Regret Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do produkty bio[...]

 4. Jigsaw Says:

  Hipokryzja i pomroczność świadoma

 5. Overrun Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: neurolog[...]

 6. Stefan Says:

  lekarze stwierdzili u mnie niedoczynnosć ciąży przepisali leki

Powiązane tematy z artykułem: helimed katowice płaskostopie leczenie u dorosłych zespół moebiusa