W obliczu niepewności – Wysłanie z Beth Israel Medical Center na Manhattanie

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Około 21:00 29 października 2012 roku jasne światła w Manchesterze Beth Israel Medical Center zamigotały i zgasły. Dr Harris Nagler, przewodniczący szpitala, wyszedł na 16. Ulicę, aby znaleźć wszystkie budynki wokół niego w cieniu. Pamiętam uczucie pewnego rodzaju lęku – mówi – że pomimo wszystkich złożonych zmiennych, meteorolodzy przepowiedzieli to prawie na minutę, a tam to było przed nami, dzieje się. Huragan Sandy, jeden z największych atlantyków nadciągnęły huragany. Kilka bloków dalej, szpital New York Downtown Hospital i Manhattan VA Medical Center zostały ewakuowane, a New York University (NYU) Langone Medical Center i Bellevue Hospital były w stanie wysokiej gotowości. Szpitale i centra dializ na Dolnym Manhattanie. Wracając do środka, Nagler stwierdził, że korytarze są przyćmione. Podobnie jak inne szpitale w pobliżu, Beth Israel odpadła z sieci elektrycznej. Na szczęście generatory pojawiły się online. Znajdowaliśmy się poza strefą A, dalej od rzeki niż wszyscy inni (patrz mapa). Zwykle Beth Israel był szpitalem szpitalnym o pojemności 900 łóżek, obsługującym West i East Village oraz części Gramercy, Chelsea i Chinatown. Teraz komunikacja ze Stowarzyszenia Szpitala w Greater New York przynosiła niepokojące wieści: NYU Langone i Bellevue mogły ewakuować się. Beth Israel stała się jedynym szpitalem prowadzącym na Dolnym Manhattanie.
W pogotowiu (ED) na dole, przewodniczący ED, Gregory Husk, był niespokojny. Jedna z wież Beth Israel straciła moc generatora; w budynku mieścił się oddział położniczy i geriatryczny zakład psychiatryczny i rozważano przeniesienie do St. Luke s. Awaryjne zatoczki na razie były ciche. Ale Husk wiedział, że chorzy pacjenci zawsze przychodzą później. Pracował w tym ED przez litanię katastrof – pierwszy atak World Trade Center, 11 września, zaciemnienie w 2003 roku, Hurricane Irene, a teraz to. Uczymy się czegoś z każdej katastrofy , mówi, ale żadna dwójka nie jest taka sama. Każde wydarzenie ma swoje własne ruchome części, wymagające świeżej pomysłowości. Na początku pacjenci nie mogli się tu dostać – powiedział. Telefony stacjonarne i telefony komórkowe były wyłączone, więc nie mogły zadzwonić pod numer 911. Zalane metro i autobusy off-line sprawiły, że sieć transportowa zniknęła. Ale w noc Halloween, prawie wszystkie karetki obsługujące Dolny Manhattan zostały wysłane do Beth Israel.
Dystrybucja pacjentów w oddziale ratunkowym Beth Israel po huraganie Sandy. Łuska nie był pewien, jakich pacjentów zobaczyłby. 11 września wspomina ED z wystarczającą liczbą pracowników, aby się potknąć – ale oczekiwana powódź pacjentów nigdy nie nadejdzie. Tym razem, 31 października, ED osiągnął dwukrotność normalnej objętości. Sto kolejnych ambulansów zaczęło przybywać każdego dnia. Bellevue to centrum urazowe pierwszego poziomu, ale tajemniczo, nawet po zamknięciu Bellevue traumy nie wzrosły – powiedział Husk. To, co zobaczyli w dużej liczbie, to pacjenci, którzy stracili władzę i polegali na elektryczności dla podstawowych usług zdrowotnych. Ludzie stracili tlen, nie ulegli nebulizacji, byli uzależnieni od respiratora lub przeoczyli wiele sesji dializacyjnych. Brak tych usług u pacjentów wykazujących duszność, zaostrzenia astmy i zagrażającą życiu hiperkaliemię (patrz wykres)
[przypisy: zespół moebiusa, wróżka beata kalisz, rak kolczystokomórkowy skóry zdjęcia ]

Tags: , ,

No Responses to “W obliczu niepewności – Wysłanie z Beth Israel Medical Center na Manhattanie”

 1. Freak Says:

  Article marked with the noticed of: dom opieki Kraków[...]

 2. Vanessa Says:

  Zapalenie oskrzeli mam co najmniej 2 razy w roku

 3. Jan Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: pracownia emg[...]

 4. Hanna Says:

  rak płuca to nie oszukujmy się wyrok

 5. Roksana Says:

  Article marked with the noticed of: dieta dukana[...]

 6. Glyph Says:

  tak naprawdę istotna jest równowaga pierwiastków

Powiązane tematy z artykułem: rak kolczystokomórkowy skóry zdjęcia wróżka beata kalisz zespół moebiusa