W obliczu niepewności – Wysłanie z Beth Israel Medical Center na Manhattanie ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Inni przedstawili zatrucie tlenkiem węgla, próbując ogrzać swoje domy za pomocą kuchennych pieców. Starsi pacjenci przebywający w mieszkaniach na wyższych piętrach bez funkcjonujących wind lub którzy utracili dostęp do pomocy domowej zostali sprowadzeni na ciemne klatki schodowe na noszach i doprowadzeni do sali operacyjnej. Przy zamkniętych pobliskich aptekach i utraconych zdolnościach chłodniczych wielu pacjentów przybyło na poszukiwania leków na niezbędne leki. W pewnym momencie, 27 pacjentów w ED oczekujących na dializę, Husk wiedział, że nadszedł czas na innowacje. Wezwał nefrologa Jamesa Winchester i jego zespół do realizacji niezwykłego planu. Wszystkie siedem jednostek dializ na Dolnym Manhattanie straciło moc; nie mieli światła, nie działali telefonów i nie mogli uruchomić urządzeń odwróconej osmozy. Ci pacjenci byli bardzo przestraszeni , powiedział Winchester. Po raz pierwszy w życiu nie mogli włączyć dializy. Tak więc Beth Israel przekształciła swoje ED. Student medycyny stacjonujący w pobliżu triage zebrał stat potas z maszyną do pomiaru ciśnienia krwi. Asystent lekarza przerzucił wyniki do zespołu nefrologii. Pacjenci, którzy mieli potas powyżej 5,8, otrzymali natychmiast Kayexalate, insulinę i glukozę , powiedział Winchester. Jeśli [ich potas] nie zszedł na dół, zostali przetransportowani do szpitala w celu dializy. Aby zaoszczędzić czas, pacjenci z niewydolnością nerek zostali wciągnięci w grupy do pokoju żałobnego , gdzie lekarze ratunkowi zwykle dają złe wieści. Personel przeprowadził wywiady grupowe w celu upewnienia się, że pacjenci z krytycznie podwyższonymi wartościami laboratoryjnymi zostali bezpiecznie odstawieni. Tymczasem dwa generatory przesuwały się po zatłoczonych ulicach, zabierając 4 godziny z 88. ulicy do znajdującego się nieopodal ambulatorium. Brak dokumentacji medycznej, tłumacze ustni i informacje na temat stanu wirusowego pacjentów skomplikowały sprawy. W pewnym momencie pacjenci dializowani wchodzili do ED co 3 minuty. O dziwo, kadra nefrologów obozowała w ED, prowizorycznym protokole triage, a uratowana jednostka do dializy zamieniła szpital w skutecznego dostawcę dializ dla całego Dolnego Manhattanu.
Na oddziałach również improwizował główny mieszkaniec Reza Samad. Centrum dowodzenia otworzyło nowy oddział medyczny i wezwano służących na ambulatoryjnych obrotach do pomocy. Mieliśmy pacjentów psychiatrii służących jako stażyści – powiedział Samad. Housestaff był wszędzie, odpowiadał na telefony, podwajając się jako dozorcy, sekretarki i kucharze. Chirurdzy zostali przekształceni w oddziały szpitalne, zajmujące się zaostrzaniem astmy. Lekarze podstawowej opieki medycznej, którzy od lat nie byli na oddziale, prowadzili zespoły.
Potem poszliśmy z siatki. Straciliśmy system przywoławczy i interkom – powiedział Samad. Więc wymyśliliśmy spontaniczną sieć. Ponieważ Wi-Fi wciąż działało, mieszkańcy pobierali aplikację telefoniczną na swoje telefony i używali jej do wysyłania pilnych wiadomości tekstowych. W pewnym momencie system zgromadził kilku mieszkańców razem dla kodu w ciemnym pokoju. Dzięki blaskowi reflektorów i latarek, mieszkańcy rozpoczęli reanimację, podczas gdy inni przygotowali cewnik centralny. Podczas gdy Samad próbował utrzymać morale, limity godzin pracy nie były już priorytetem – chociaż napływ ambulatoryjnych pomocników pomagał mieszkańcom odpocząć
[podobne: zespół moebiusa, jaskółcze ziele sok, xeforapid ]

Tags: , ,

No Responses to “W obliczu niepewności – Wysłanie z Beth Israel Medical Center na Manhattanie ad”

 1. Dropkick Says:

  mam wrażenie, że ludzka głupota się pogłębia

 2. Olivier Says:

  Article marked with the noticed of: testosteron[...]

 3. Dawid Says:

  to nie jabłka, ażeby można je było spożywać w dowolnej ilości

 4. Franciszek Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dziecko[...]

 5. Nela Says:

  Jakiś czas temu pewna firma wprowadziła na Polski rynek test na niedoczynność tarczycy

 6. Karina Says:

  Article marked with the noticed of: Odżywki do włosów[...]

 7. Patrycja Says:

  Moja babcia ma zaćmę

Powiązane tematy z artykułem: jaskółcze ziele sok xeforapid zespół moebiusa