The Cure for Cholera – Poprawa dostępu do bezpiecznej wody i urządzeń sanitarnych

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ilekroć dojdzie do epidemii cholery, globalna społeczność zdrowia publicznego jest naenergetyzowana. Eksperci spotykają się, wytyczne dotyczące kontroli są przeglądane i ponownie wydawane, a nowe i zmodyfikowane interwencje są proponowane i promowane. W ciągu ostatnich dwudziestu lat wydarzenia te miały miejsce po pojawieniu się cholery w Ameryce Łacińskiej w 1991 r., W następstwie ludobójstwa w Rwandzie i związanego z nim kryzysu uchodźczego w Zairze (obecnie Demokratyczna Republika Konga) w 1994 r., W Zimbabwe w 2008 r. Oraz w październiku 2010, na początku trwającej epidemii na Haiti (patrz artykuł Barzilay i wsp.). Ale nawet jeśli nie jest to uwzględnione w wiadomościach lub zauważone przez społeczeństwo, cholera występuje regularnie w krajach rozwijających się, a roczna liczba przypadków zgłoszonych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat do ponad połowy milion przypadków i 7816 powiązanych zgonów zgłoszonych ze wszystkich regionów w 2011 r. (patrz mapa). Ponadto, te zgłoszone liczby rażąco nie doceniają faktycznego globalnego obciążenia cholery: WHO szacuje, że 3 miliony do 5 milionów przypadków i 100 000 do 200 000 zgonów z powodu cholery występują co roku. Wśród najnowszych osiągnięć w zwalczaniu cholery znajdują się zalecenia dotyczące podawania antybiotyków pacjentom z umiarkowanym odwodnieniem, a także osobom z ciężkim odwodnieniem (zawsze w połączeniu z agresywnym nawadnianiem doustnym lub pozajelitowym), że wszyscy pacjenci są leczeni cynkiem, oraz można rozszerzyć stosowanie ulepszonej dwu dawkowej doustnej szczepionki cholery. Szczepionkę z powodzeniem stosowano w badaniach pilotażowych w wielu miejscach, gdzie cholera jest chorobą endemiczną, aw 2012 r. Podczas epidemii na Haiti i w Gwinei. Niedawno WHO zgodziła się ustanowić zapas szczepionek do użytku w nagłych wypadkach, aby zachęcić większą produkcję przy niższych kosztach. Zmiany te są mile widzianymi dodatkami do anticolera armamentarium, ale specjaliści od zdrowia publicznego wiedzą, że nie rozwiązują podstawowego problemu.
Najlepszą interwencją w długoterminowej kontroli cholery i, o ile to możliwe, w kontrolowaniu ogromnej większości chorób biegunkowych jest strategia, która wyeliminowała epidemię cholery ze Stanów Zjednoczonych i Europy Północnej na długo przed wprowadzeniem na rynek antybiotyków lub skutecznych szczepionek. Opracowanie i utrzymanie systemów oczyszczania wody i ścieków zapewniło bezpieczną wodę pitną i bezpieczną utylizację ścieków dla wszystkich, utrzymując skażone ścieki poza wodą, żywnością i środowiskiem. Strategia ta nie tylko wyeliminowała cholery, ale także radykalnie zmniejszyła śmiertelność związaną z biegunkami wszystkich przyczyn.
Nastąpił pewien postęp. Na poziomie globalnym odsetek osób, które nie mają stałego dostępu do bezpiecznej wody pitnej, zmniejszył się o ponad połowę od 1990 r .; to był Milenijny Cel Rozwoju (MCR) 7, który został osiągnięty przed docelową datą 2015 roku. Sukces ten był jednak nierówny i niesprawiedliwy. Tylko 63% ludzi żyjących w krajach najsłabiej rozwiniętych na całym świecie ma dostęp do lepszych zasobów wody. W Afryce, gdzie ten MCR nie został osiągnięty, proporcja ta wynosi 61%. W przypadku usuwania ścieków (lub urządzeń sanitarnych) obraz nie jest jeszcze tak jasny: przy obecnym tempie postępu MDG nie będzie spełniony na całym świecie do 2026 r., A 2,5 miliarda ludzi nadal żyje bez nawet skromniej ulepszonych urządzeń sanitarnych, takich jak studnie. -konkretny dostęp
[patrz też: polmed kraków, helimed katowice, zespół moebiusa ]

Tags: , ,

No Responses to “The Cure for Cholera – Poprawa dostępu do bezpiecznej wody i urządzeń sanitarnych”

 1. Manimal Says:

  [..] Cytowany fragment: fizjoterapia[...]

 2. Emma Says:

  To sa sprawdzone informacje czy dopiero w fazie testow klinicznych

 3. Cool Whip Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: wizyty domowe warszawa[...]

 4. Sara Says:

  z moim samopoczuciem po samym hormonie było kiepsko

 5. Urszula Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu grzybica paznokci[...]

 6. Mr. Spy Says:

  Co z suplementami diety zalecanymi

Powiązane tematy z artykułem: helimed katowice polmed kraków zespół moebiusa