Egzamin z umiejętności klinicznych Krok 2 – Zła propozycja wartości ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nawet jeśli żaden egzaminant nie musiał płacić za egzamin, koszt identyfikacji pojedynczej podwójnej porażki wyniósłby 635 977 USD; wykorzystując skorygowaną kwotę wydatków 36,2 mln USD, obliczamy koszt na 1,1 mln USD. Niektórzy mogą zinterpretować tę analizę jako sugerującą, że wszystkie pisemne egzaminy licencyjne powinny zostać wyeliminowane, ponieważ wszystkie egzaminy USMLE mają względnie wysokie początkowe wskaźniki zdawalności (94% lub więcej dla wszystkich kandydatów na MD z amerykańskich lub kanadyjskich szkół medycznych) .1 Jednak w przeciwieństwie do kroku 2 CS – ostatecznie oceniane na podstawie zaliczenia lub porażki – pozostałe egzaminy USMLE zewnętrznie przekazują dane ilościowe na temat wyników egzaminów w stosunku do ich rówieśników. Brak ogólnej oceny innej niż pozytywna lub negatywna oznacza, że umiejętności kliniczne powinny być postrzegane jako kompetencja progowa i że nie jest ani przydatne, ani wykonalne dokonywanie względnych ocen umiejętności wykraczających poza ten próg. Ta strategia raportowania jest nietypowa, ponieważ egzaminy certyfikacyjne specjalizujące się w medycynie dokonują porównań między egzaminami poprzez wielokrotne oceny, w tym egzaminy ustne.
Inni mogą kwestionować założenia naszych obliczeń, zauważając, że nie każdy badacz pożycza pieniądze, aby zapłacić za test. Chociaż jest to uczciwa krytyka, faktem pozostaje, że pieniądze wydane na egzamin nie są już dostępne dla egzaminowanego, a więc stanowi koszt alternatywny podjęcia egzaminu Step 2 CS. Ten koszt alternatywny istnieje, niezależnie od tego, czy egzamin jest opłacany z kieszeni, czy z pożyczek i służy jako uzasadnienie dla naliczania odsetek. I znowu, nasze kalkulacje kosztów są konserwatywne, ponieważ pomijają powiązane wydatki.
Jednym z celów egzaminów licencyjnych jest identyfikacja niedostatecznie przeszkolonych egzaminatorów, aby uniemożliwić im praktykowanie medycyny, przynajmniej do czasu podjęcia odpowiednich działań naprawczych. Krok 2 CS ma potencjał, aby osiągnąć ten cel poprzez identyfikację badanych, którzy mają trudności w komunikowaniu się z pacjentami, ponieważ znajomość języka angielskiego jest jedną z trzech sprawdzonych umiejętności.3 Rzeczywiście, wskaźniki zdawalności egzaminów z północnoamerykańskich szkół medycznych znacznie różnią się od badanych z międzynarodowych szkół medycznych: 98% badanych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie zdało pierwszą próbę, podczas gdy tylko 79% osób, które uczęszczały do szkół medycznych poza Stanami Zjednoczonymi lub Kanadą, uczyniło to w ten sposób.1. wartość w wymaganiu międzynarodowych absolwentów medycyny, aby wykonać Krok 2 CS.
Niemniej jednak ta propozycja wartości nie może być rozszerzona na amerykańskie i kanadyjskie badania. Biorąc pod uwagę odsetek badanych, którzy nie zaliczyli Etapu 2 w stosunku do jego wygórowanych kosztów, egzamin zapewnia niski zwrot z inwestycji. Chociaż roczny koszt 36 milionów dolarów może wydawać się znikomy w kontekście wielomiliardowego sektora opieki zdrowotnej, nie jest to uzasadnieniem dla kontynuowania niekwestionowanego. Parafrazując żart często przypisywany Everettowi Dirksenowi: milion tutaj, milion tam – całkiem niedługo, mówisz o prawdziwych pieniądzach.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Z Departamentów Medycyny Wewnętrznej (EPL) i Anestezjologii (JRG) oraz Ścieżki Zarządzania i Leadership dla Rezydentów (EPL, JRG), Duke University School of Medicine, Durham, NC.

Materiał uzupełniający
Referencje (3)
Dane o wydajności. Filadelfia: badanie lekarskie w Stanach Zjednoczonych (http://www.usmle.org/performance-data/default.aspx).

2. Opłaty egzaminacyjne USMLE. Philadelphia: National Board of Medical Examiners (http://www.nbme.org/students/examfees.html).

3. Biuletyn informacyjny z 2012 r. Filadelfia: badanie medyczne w Stanach Zjednoczonych (http://www.usmle.org/pdfs/bulletin/2012bulletin.pdf).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (10)
Zamknij Cytowanie artykułów
Listy
Zamknij listy
Komentarze (6)
[hasła pokrewne: endoproteza kolana cena, nicienie objawy u człowieka, wróżka beata kalisz ]

Tags: , ,

No Responses to “Egzamin z umiejętności klinicznych Krok 2 – Zła propozycja wartości ad”

 1. Houston Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Stomatolog Kraków[...]

 2. Midnight Rambler Says:

  Wyjątkowo niechlujnie pod względem pisowni napisany artykuł.

 3. Midnight Rider Says:

  [..] Cytowany fragment: dentysta Kraków[...]

 4. Tacklebox Says:

  jestem chora na niedoczynnosc tarczycy i przysadki mozgowej

Powiązane tematy z artykułem: endoproteza kolana cena nicienie objawy u człowieka wróżka beata kalisz