Burza i następstwa

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Kiedy warkocz Hurricane Sandy zapukał światła w szpitalu Bellevue w ten poniedziałkowy wieczór, personel wymruczał zbiorową pieśń: One-Mississippi, dwa Missisipi, trzy Missisipi. . . Powiedziano nam, że jeśli elektryczność włączy się, zanim uderzymy w dziesięć-Mississippi , to generatory zapasowe działają dobrze. Kiedy hrabia zatrzymała się na podwójnych cyfrach, westchnęła. Wentylatory i pompy dożylne (IV) szumiały bez przeszkód. Na dole jednak woda wlewała się do piwnicy, zalewając szyby wind i wyłączając wszystkie 32 windy. O godzinie 22 ustalono, że piwniczne pompy paliwowe były zanurzone i nie mogły dostarczyć paliwa do awaryjnego generatora na 13. piętrze. Jeśli ten zbiornik generatora nie zostanie uzupełniony do północy, cała moc do szpitala zostanie utracona. Zbiorniki tlenu i stażyści byli stacjonowani przy łóżku każdego pacjenta na respiratorze, na wszelki wypadek. Nieistotna elektryczność została wyłączona. Zmieniono kroplówki IV, które można przekształcić w zastrzyki podskórne. Wspólny puls personelu przesunął się w kierunku tachykardowym, choć na zewnątrz wszyscy pozostali skupieni i spokojni.
W ciągu godziny przy wejściu do oddziału ratunkowego pojawiła się ciężarówka z paliwem z nowojorskiego departamentu policji. Powstała improwizująca brygada kubełkowa: 5-galonowe dzbanki zostały napełnione z ciężarówki, a następnie przeszły, ręka w rękę, od konserwatorów do kierowników obiektów do lekarzy, techników i personelu biurowego, którzy ustawili się w ciemnej klatce schodowej. W ciągu 2 godzin do 13. piętra załadowano 500 galonów paliwa, aż do pełnego zbiornika generatora. Energia elektryczna nigdy nie osłabła na czas trwania kryzysu.
Był jednak kolejny tykający zegar – zapas wody. Zbiorniki na dachu zasilają szpital za pomocą siły grawitacji. Ale pompy, które ciągną wodę 200 stóp do tych zbiorników, zostały uszkodzone przez powódź. Czołgi miały około jednego dnia wody – tyle, by przetrwać do wtorkowego wieczoru. Wciąż istniała nadzieja, że pompy zostaną wkrótce naprawione, co umożliwi działanie systemu wodnego, więc nie rozpoczęto jeszcze ewakuacji na pełną skalę. Niemniej jednak, większość dnia we wtorek poświęcono przeniesieniu pacjentów, którzy byli w wysokim stopniu zagrożeni do innych szpitali w Nowym Jorku, na wypadek gdyby sytuacja się nie poprawiła. Jeden po drugim wszyscy pacjenci na oddziale intensywnej opieki medycznej, ci na respiratorach i ci, którzy zostali poddani hemodializie, zbiegli po schodach przez techników ratownictwa medycznego i zabrali do lokalnych szpitali. Jednak późno we wtorek ciśnienie wody zaczęło spadać, a wieczorem zapasy wody się skończyły. Przybyły oddziały Gwardii Narodowej i biegały po zbiornikach z wodą na górze, ale nie można było nadążyć za potrzebami wody. Kiedy 1000 toalet przestanie się spłukiwać – cóż, powiedzmy, że zmienił się tenor życia.
Najbardziej trudnym problemem na poziomie operacyjnym był brak dostępu do piwnicy w celu podjęcia próby naprawy. Poziom wody wynosił 6 stóp w większości miejsc, ale do 14 stóp w dokach załadunkowych. Zespoły ratunkowe wypompowywały wodę z piwnicy tak szybko, jak tylko mogły, ale postęp był powolny. Naprawy, bazy wind i pompy paliwowe były pod wodą.
Na górze opieka medyczna przebiegała zaskakująco gładko
[hasła pokrewne: norfloksacyna, xeforapid, polmed poznań ]

Tags: , ,

No Responses to “Burza i następstwa”

 1. Gabriela Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu chrapanie[...]

 2. Esquire Says:

  lekarze stwierdzili u mnie niedoczynnosć ciąży przepisali leki

 3. Kill Switch Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do inhalator[...]

 4. Małgorzata Says:

  Dieta jest ważna,

Powiązane tematy z artykułem: norfloksacyna polmed poznań xeforapid