Aktualizacja wytycznych dotyczących testowania HIV – skromna zmiana z poważnymi konsekwencjami

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Amerykańska grupa zadaniowa ds. Usług prewencyjnych (USPSTF) opublikowała niedawno projekt oświadczenia, w którym zalecono ocenę stopnia A w celu skriningu pod kątem ludzkiego wirusa upośledzenia odporności (HIV) w populacji ogólnej w wieku od 15 do 65 lat. Proponowane wytyczne podają zaktualizowany systematyczny przegląd dowodów dotyczących korzyści i potencjalnych szkód związanych z badaniem przesiewowym na obecność wirusa HIV. Ponieważ poprzedni przegląd dowodów został opublikowany w 2005 r., Nowe badania wykazały, że terapia antyretrowirusowa może zmniejszyć przenoszenie przez osoby zakażone wirusem HIV i że wcześniejsze rozpoczęcie takiej terapii może zmniejszyć chorobowość i śmiertelność oraz poprawić jakość życia. Gdy USPSTF uznał kliniczne wytyczne dotyczące badań przesiewowych pod kątem HIV w 2005 r., Wydał zalecenie klasy A do testowania wyłącznie w populacjach wysokiego ryzyka (takich jak osoby używające narkotyków w zastrzykach lub mężczyźni uprawiający seks z mężczyznami) lub w obszarach o wysokiej częstości występowania (takich jak Dystrykt Kolumbii lub Bronx, Nowy Jork). Żadne zalecenie (zwane również zaleceniem klasy C w tym czasie) nie było oferowane za lub przeciw rutynowym badaniom przesiewowym w populacji ogólnej lub w obszarach o niskim rozpowszechnieniu.1,2 Natomiast nowe zalecenia projektu USPSTF są podobne do wytycznych wydanych przez USA Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) w 2006 roku. CDC zmieniło paradygmat testów na HIV, zalecając, aby takie testy zostały przeniesione do rutynowej opieki, aby wszyscy dorośli do 65 roku życia zostali przetestowani, oraz specjalna pomoc i wstępne doradztwo procesy eliminacji testów na obecność wirusa HIV zostały wyeliminowane.3 Jednak wytyczne CDC nie miały mocy mandatu, a ostatecznie państwowe i prywatne plany zdrowotne miały swobodę definiowania lokalnych polityk testowania i mechanizmów zwrotu kosztów.
Na pozór proponowane wytyczne USPSTF wydają się przedstawiać niewielką zmianę, ponieważ przypominają zalecenia CDC z 2006 r. Dotyczące badań przesiewowych populacji ogólnej. W praktyce mają one duży wpływ na sposób finansowania testów na HIV w dobie reformy krajowej służby zdrowia. Ponadto przeniesienie testów do rutynowej opieki wpływa zarówno na zasoby niezbędne do leczenia HIV w przyszłych latach, jak i na koszty ponoszone przez różnych publicznych i prywatnych płatników.
Zgodnie z ustawą Affordable Care Act (ACA), zalecenia USPSTF odgrywają kluczową rolę w określaniu nie tylko tego, które usługi prewencyjne będą refundowane przez publiczne i prywatne plany zdrowotne, ale także w jaki sposób zostaną zwrócone. Nowe przepisy federalne już wymagały, aby prywatne ubezpieczenie i plany Medicare oferowały swoim rejestratorom wszystkie usługi profilaktyczne, które otrzymały rekomendację klasy A lub B, bez konieczności płacenia od osób zarejestrowanych spłaty ani innych płatności z własnej kieszeni. W 2013 r. Państwowe programy Medicaid będą również miały nowe zachęty finansowe (1% wzrostu stawki federalnej) w celu oferowania usług opieki profilaktycznej bez kosztów out-of-pocket.4 Te zmiany oznaczają, że jeśli projekty zaleceń USPSTF zostaną przyjęte większość osób poniżej 65. roku życia, które mają publiczne lub prywatne ubezpieczenie, będzie mogło otrzymać test na HIV bez wydatków z kieszeni.
Lepsze pokrycie testów na obecność wirusa HIV i zmniejszenie liczby osób nieubezpieczonych powinno pomóc państwowym i lokalnym służbom zdrowia w rozszerzeniu badań na obecność wirusa HIV
[przypisy: polmed kraków, feksofenadyna, norfloksacyna ]

Tags: , ,

No Responses to “Aktualizacja wytycznych dotyczących testowania HIV – skromna zmiana z poważnymi konsekwencjami”

 1. Cool Whip Says:

  ja nigdy nie miałam problemów dermatologicznych

 2. Józef Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do kraków stomatolog[...]

 3. Swampmasher Says:

  możliwość badań klinicznych z Pratia

 4. Teodor Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu klinika medycyny estetycznej warszawa[...]

 5. Jeremi Says:

  Mleko krowie jest zdrowe

Powiązane tematy z artykułem: feksofenadyna norfloksacyna polmed kraków